Michalina Ignaciuk

Jestem pedagogiem w Poradni psychologiczno-pedagogicznej w Gdańsku. Prowadzę diagnozy pedagogiczne, zajęcia terapii pedagogicznej z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, w tym z dysleksją lub z ryzykiem dysleksji oraz konsultacje, szkolenia i warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Jestem doktorantką na Uniwersytecie Gdańskim i wykładowcą akademickim na kierunkach pedagogicznych. Moje zainteresowania naukowo-badawcze dotyczą dysleksji u osób dorosłych.

Interesuję się wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji, przede wszystkim rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością." Aby zapalać innych samemu trzeba płonąć” J. Walkiewicz

O mnie

Finalistka Nauczyciela Jutr@ 2021

Moje innowacyjne działania w obszarze terapii z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości zostały docenione!

Szkolenia, konferencje...

Często uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach - zarówno w formie czynnej jak i biernej.

Rozwój - teoria i praktyka

Wychodzę z założenia, że jedno wynika z drugiego, dlatego chętnie biorę udział w różnych projektach, które mają na celu coś zmienić/ulepszyć.

VR w edukacji

Wirtualna rzeczywistość

Czasami z goglami VR na głowie albo w formie awatara w wirtualnej rzeczywistości - przekonuję, że taka edukacja może być skuteczna, angażująca i atrakcyjna! :)

Wywiad dla radia gdańsk

O możliwościach VR w edukacji...

Jakie możliwości, a jakie zagrożenia niesie za sobą wykorzystanie VR w edukacji? Czy VR zastąpi kontakt z nauczycielem na żywo? Te i inne zagadnienia poruszałyśmy w audycji radiowej.